Prvních 1000 dní s Aničkou

Velkou část mého profesního života radím maminkám, jak se správně stravovat v těhotenství a po porodu a jak učit jejich děti správně jíst, zejména v klíčových prvních 1000 dnech života. A teď, v době všeobecných uzávěr a ne úplně veselé době jsem o tom začala psát blog. Správná životospráva už od počátku života je teď snad ještě důležitější než kdy jindy.

Jak před lety trefně poznamenala moje kolegyně, “není nad to, když si nutriční terapeut vyzkouší vše na vlastní kůži”. A tak, proti všem předpokladům a k překvapení všech jsem si v jarní vlně covidu odpočinula tak moc, že jsem z toho po více než deseti letech nebránění se těhotenství sama otěhotněla, takže k dlouho používané teorii můžu přidat i vlastní praxi.Před asi deseti lety porodní asistentka Debbie v Británii otěhotněla a byla v šoku, že ji nikdo po celou dobu těhotenství nevysvětlil, co, proč a jak má jíst.


Zdravý životní styl by byl poloviční, kdybychom se věnovali jenom jídlu. Druhým pilířem je nepochybně pohyb. 

Začínáme s jídelníčkem - pravidelností
Kolegyně z nemocnice se učí na nutriční atestaci a divila se, že v učebních podkladech těhotným doporučují tři hlavní jídla.

Pitný režim (vyjde 27.4.2021)

Alkohol (vyjde 11.5.2021)

Další pitné prohřešky (vyjde 25.5.2021)


Žádné komentáře:

Okomentovat